Transport bagażowy rozpoczęcie i zakończenie. Czasami rozpoczęcie i zakończenie wynajmu samochodu w różnych miastach może być bardzo sensowne. Czynsze jednokierunkowe są często bezpłatne w tym samym kraju, ale rezygnacja z nich w innym kraju prawdopodobnie pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Oczekujesz opłat w wysokości 100-300 dolarów, ale jeśli punkty początkowe i końcowe są dość odległe lub jeśli punkt końcowy jest poza drogami, koszt ten może wynieść 1000 dolarów. Niektóre miejsca wydają się szczególnie drogie w przypadku jednokierunkowych podróży transgranicznych (Włochy, Hiszpania, Skandynawia i Europa Środkowo-Wschodnia).

Dodatkowy koszt wynajmu auta w jedną stronę może być nadal warty, jeśli zaoszczędzi Ci to bardzo długiej drogi powrotnej do pierwszego kraju. Ale jeśli ostatni odcinek podróży nie jest zbyt daleko od granicy kraju, w którym zacząłeś, mały tweak do planów wynajmu może zaoszczędzić mnóstwo. Powiedzmy, że wynajmujesz samochód we Francji na wycieczkę, która kończy się w Barcelonie. Zjeżdżając samochodem na terenie Francji (w mieście Perpignan, tj. jak najbliżej granicy) i mając nadzieję na pociąg do Barcelony (około 50 dolarów za osobę), możesz zaoszczędzić setki na opłatach za zjazd. (Zob. mapy regionalne przedstawiające przybliżone ceny biletów kolejowych w jedną stronę, z których większość pokazuje ceny pomiędzy dużymi miastami a najbliższą granicą).

Podczas dokonywania rezerwacji należy również zapytać o opcje (i związane z tym koszty) w przypadku zmiany planów w trakcie podróży i chcesz zostawić samochód w biurze w innym mieście lub w innym terminie. poznanwypozyczalnia.pl/wypozyczalnia-aut-poznan-prawo-do-stabilnosci/

Transport bagażowy rozpoczęcie i zakończenie

Więcej wskazówek dotyczących wynajmu samochodu

wypozyczalnia-samochodow-na-ferie-poznan

Uzyskaj oferty cotygodniowych czynszów. Zazwyczaj im dłużej wynajmujesz, tym mniej będzie to kosztować za dzień. Może się okazać, że wynajem przez siedem dni kosztuje tyle samo, a nawet mniej niż pięć lub sześć dni.

Podwójna kontrola przeliczania walut przy porównywaniu cen. Niektóre z zagranicznych wypożyczalni korzystają z zatartych współczynników konwersji, które sprawiają, że cena w dolarach wygląda taniej niż cena, która faktycznie pojawi się na rachunku karty kredytowej. Przekształcaj ceny samemu na stronie konwersji, takiej jak Oanda.

Płać z góry za transport

Płacić z góry. Jeśli plan podróży jest ustalony, to prawie zawsze mądrzej jest płacić za krótkoterminowy wynajem samochodu podczas rezerwacji, a nie w kasie agencji w Europie. Nie tylko jesteś prawdopodobne, aby uzyskać zniżkę, ale, zakładając, że cytat był w dolarach, wiesz, że jesteś płacąc dokładną kwotę, która została podana. Unikniesz również płacenia międzynarodowej opłaty transakcyjnej na swojej karcie kredytowej. Jeśli kupujesz od wypożyczalni zwolnienie z odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji, będzie to prawdopodobnie tańsze, jeśli zapłacisz za nie z góry. Ale uważaj na opłaty za anulowanie rezerwacji: Nie płacić, jeśli plan podróży może się zmienić, i mieć jasność co do polityki anulowania rezerwacji przez firmę.

Odczytać drobny wydruk. Przed wyjazdem z domu dokładnie przeczytaj cały voucher rezerwacyjny. Pytając o opłaty z góry i sprawdzając je dwukrotnie przy odbiorze, możesz uniknąć przykrych niespodzianek.

Potwierdź swoje plany. Dobrym pomysłem jest potwierdzenie rezerwacji z wyprzedzeniem jednego lub dwóch dni. Filmując mój publiczny program telewizyjny w Irlandii, poświęciłem minutę, aby zadzwonić do Avisa w Anglii i potwierdzić odbiór mojego samochodu następnego dnia na doku promowym w północnej Walii. Mężczyzna w Avisie powiedział: „Prawo-teo-o, panie Steves, jutro w południe na lotnisku Heathrow czeka na ciebie twój samochód”. Nie, w północnej Walii! „Ach, przepraszam, pan Steves. Dobrze, że pan do tego wezwał”.