Kiedy użytkownik przesyła niekompletną nazwę domeny do przeglądarki internetowej w polu wprowadzania paska adresu, niektóre przeglądarki automatycznie próbują dodać prefiks „www” na początku i ewentualnie „.com”, „.org” i „.net” na końcu, w zależności od tego, czego może brakować. Na przykład wpis „microsoft” może zostać przekształcony w http://www.microsoft.com/, a wpis „open office” w http://www.openoffice.org. Funkcja ta zaczęła pojawiać się we wczesnych wersjach Firefoksa, gdy na początku 2003 r. miał jeszcze roboczy tytuł „Firebird”, z wcześniejszej praktyki przeglądarek takich jak Lynx. Informuje się, że Microsoft otrzymał patent amerykański na ten sam pomysł w 2008 r., ale tylko na urządzenia mobilne.

Gogler – pozycjonowanie stron Legionowo a bezpieczeństwo sieci Web

 Stephen Fry w serii podcastów „Podgramy” wymawia to wuh wuh. Angielski pisarz Douglas Adams niegdyś w niedzielę napisał „The Independent”: „W mandaryńskim języku internet jest powszechnie tłumaczony za pomocą fono-semickiego dopasowania do strony wǎng, która spełnia wymogi strony www i dosłownie oznacza „niezliczoną ilość sieci o różnych wymiarach”, oraz tłumaczenie, które odzwierciedla koncepcję projektowania i tłumaczenia stron internetowych. Przestrzeń internetowa Tima Bernersa-Lee stwierdza, że Internet jest oficjalnie pisany w formie trzech odrębnych słów, z których każde jest skapitalizowane, bez żadnych myślników. Korzystanie z prefiksu www spada, zwłaszcza gdy aplikacje internetowe Web 2.0 starały się oznaczyć swoje nazwy domen i uczynić je łatwymi do wymówienia. Wraz ze wzrostem popularności Internetu mobilnego, usługi takie jak Gmail.com, Outlook.com, Myspace.com, Facebook.com i Twitter.com są najczęściej wymieniane bez dodawania „www”. (lub, w rzeczywistości, „.com”) do domeny. O domenach czytaj na: Gogler – pozycjonowanie stron Legionowo.

Legionowo - oferta pozycjonowania stron

Gogler – pozycjonowanie stron Legionowo a projektanci sporządzający specyfikację schematów

Specyfikacja schematu http:// i https:// na początku URI strony WWW odnoszą się odpowiednio do protokołu HTTP lub protokołu HTTP Secure. Określają one protokół komunikacyjny, z którego należy korzystać przy składaniu wniosku i udzielaniu odpowiedzi. Protokół HTTP ma zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania sieci WWW, a dodana warstwa szyfrowania w protokole HTTPS ma zasadnicze znaczenie podczas wysyłania lub pobierania przez przeglądarki poufnych danych, takich jak hasła lub informacje bankowe. W przeglądarkach internetowych zwykle automatycznie prependowana jest witryna http:// do URI użytkownika, jeśli zostanie pominięta.

Dla przestępców Internet stał się miejscem rozpowszechniania złośliwego oprogramowania i angażowania się w szereg cyberprzestępstw, w tym kradzież tożsamości, oszustwa, szpiegostwo i gromadzenie danych wywiadowczych.